O projektowaniu ogrodów i wszystko o ogrodach

Ile kosztuje system automatycznego nawadniania?
Luty 18, 2016
Czy warto samodzielnie zaprojektować ogród?
Luty 19, 2016

Dzień dobry!

Niezmiernie miło mi przywitać Was wszystkich na moim autorskim blogu, na którym będę zamieszczał swoje przemyślenia na tematy związane z architekturą krajobrazu oraz terenami zieleni z głównym naciskiem na ogrody przydomowe.

Kilka słów o autorze

Nazywam się Mateusz Niebrzydowski. Jestem projektantem ogrodów, grafikiem i rysownikiem. Przez ponad 10 lat swojej praktyki zawodowej wypracowałem swój indywidualny styl oraz filozofię przy projektowaniu ogrodu. Nigdy bym tego nie osiągnął, gdyby nie wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz na studiach podyplomowych z planowania i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

W trakcie pracy nad każdym projektem ogrodu zwracam dużą uwagę na ogólny pomysł, programowanie wnętrz ogrodowych oraz odpowiednie wprowadzanie detalu i akcentu, tak aby każdy zaprojektowany ogród był zarówno powiązany z otaczającym krajobrazem, jak i samym domem. Takie podejście do projektowania sprawia, że każdy ogród staje się niepowtarzalnym dziełem, dostosowanym do potrzeb użytkownika i podkreślającym wyjątkowość miejsca.

O ogrodzie od projektu do realizacji i pielęgnacji

Zakres tematyki jaką będę poruszał na blogu będzie szeroki. Od tematów związanych z pomysłami na ogród, samym projektowaniem ogrodów, realizacją ogrodów, trendami w architekturze krajobrazu oraz co najważniejsze roślinami i ich pielęgnacją. Mam wielkie nadzieje, że ten blog będzie pomocny dla Was czytelników oraz pozwoli pokazać jak zróżnicowaną i wielowątkową dziedziną jest architektura krajobrazu.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury.

Mateusz Niebrzydowski